top of page

5 wtyczek dla WordPressa, które trzeba zainstalować na każdej stronie


Wtyczki WordPress

Yoast SEO

Najlepsza w tej chwili wtyczka wspomagająca optymalizację WordPressa pod kątem widoczności w wyszukiwarkach. Nawet jeśli nie mamy zbyt wielkiego pojęcia o SEO, to warto zainstalować te rozszerzenie. Daje nam ono możliwość modyfikacji tytułów stron i ich opisów (w tym również stron kategorii i tagów oraz archiwów), i to nie tylko pod kątem SEO, ale również widoczności na liście wyników wyszukiwania w Google. Posiada także wbudowane proste narzędzie analizujące treść wpisu i sugerujące poprawki. Rozszerzenie pozwala również na usunięcie z linków prefiksu kategorii (np. /category/), a także na automatyczne przekierowywanie adresów załączników do odpowiednich wpisów. Wtyczka pozwala również na generowanie mapy strony, wysyła do wyszukiwarek informację o aktualizacji strony (ping), a także dodaje znaczniki dla protokołu OpenGraph i Twitter Cards oraz ułatwia dodanie do strony informacji o autorze, które pojawią się w Google (więcej informacji).

Alternatywa: All in One SEO Pack

Akismet

Wtyczka Akismet jest instalowana razem z WordPressem, nie jest jednak automatycznie aktywowana. Służy ona do ochrony przed spamem w komentarzach i robi to bardzo skutecznie. Do jej aktywacji konieczne jest posiadanie klucza, który za darmo można dostać rejestrując konto w serwisie WordPress.com. Wtyczka ta jest zbędna gdy korzystamy z zewnętrznych systemów komentarzy, takich jak Disqus czy IntenseDebate.

WP-PageNavi

Prosta wtyczka zastępująca standardowe stronicowanie WordPressa (czyli linki „Starsze wpisy” i „Nowsze wpisy”) bardziej zaawansowanym, zawierającym numery stron oraz linki do pierwszej i ostatniej strony. Jest ona zarówno wygodniejsza dla użytkowników, jak i bardziej przyjazna dla robotów wyszukiwarek. Działa zarówno na liście wpisów, jak i w archiwach i wielostronicowych wpisach.

No Self Pings

Wtyczka niezbędna tylko w przypadku, gdy mamy włączone pingbacki i trackbacki (Ustawienia → Dyskusja → Zezwól innym blogom na informowanie o umieszczeniu odnośnika do tej witryny). Wyłącza ona pingowanie własnych (umieszczonych w tym samym serwisie) wpisów, co jest przydatne gdy umieszczamy w tekście link wewnętrzny.

Alternatywa: całkowite wyłączenie możliwości pingowania wpisów

Contact Form 7

Formularz kontaktowy to prosta i skuteczna metoda na udostępnienie naszym użytkownikom możliwości wysłania nam wiadomości e-mail. Contact Form 7 to łatwa w obsłudze, a jednocześnie oferująca spore możliwości wtyczka do tworzenia takich właśnie formularzy.

Alternatywa: Fast Secure Contact Form

#pierwszekroki

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page