top of page

Co to jest WordUp? Przeczytaj i przyjedź na najbliższy.


Co to jest WordUP

Każdy z nas lubi się uczyć nowych rzeczy i rozwijać. No więc spędzamy godziny przed monitorem komputera eksperymentując z nowymi technologiami i czytając dokumentacje. Po pewnym czasie jednak przychodzi znużenie lub zniechęcenie. To normalne, też tak mam. Jednak najgłupszą rzeczą, jaką można wówczas zrobić, to całkiem zarzucić dalszy rozwój. A gdyby tak zafundować sobie zastrzyk energetyczny, który w takim momencie rozpali w nas motywację?

Dla WordPressowców taką iskrą zapalną będzie udział w WordUpie.

Co to jest WordUp?

Pierwotna definicja brzmiała tak:

WordUp – lokalne spotkanie społeczności WordPressowej, mające na celu wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie WordPressa i dziedzin pokrewnych.

Jednak nazywanie WordUpów lokalnymi spotkaniami już dawno przestało mieć sens. Lista chętnych na najbliższy WordUp w Warszawie również to potwierdza. Przyjadą ludzie z całej Polski:

  1. Wrocławia

  2. Poznania

  3. Łodzi

  4. Krakowa

  5. Kalisza

  6. Białegostoku

WorpUp tym się różni od WordCampa, że odbywa się w mniejszym gronie (30-50 osób) i w bardziej luźnej atmosferze (ostatnio modne są kluby i kawiarnie z rzutnikiem).

WordUp Warszawa 2014: przyjdź 4 kwietnia w piątek

Spotykamy się w kawiarni Hoża w Warszawie

Spotykamy się w kawiarni Hoża w Warszawie

Kiedy4 kwietnia 2014, godzina 18.00GdzieKawiarnia Hoża 51, WarszawaCenawjazd wolnyZapisyJeśli masz profil na facebooku, kliknij Dołącz (patrz rysunek niżej).Jeśli nie masz profilu na facebooku, po prostu przyjdź, ale dobrze by było, gdyby organizatorzy wcześniej o tym wiedzieli.Więcej szczegółówWordUp Warszawa #2

WordUp Warszawa - jak się zapisać

WordUp Warszawa – jak się zapisać


Agenda na piątek

Oto czego dowiedzą się uczestnicy:Jak pisać motywy WordPressa, żeby dostały się do oficjalnego repozytorium?Ola Łączek nie tylko z powodzeniem tworzy motywy do WordPressa, lecz jest częścią międzynarodowej załogi Theme Review Team – ludzi, którzy czuwają nad tym, żeby szablony trafiające do oficjalnego repozytorium WordPressa były pisane zgodnie z obowiązującymi zasadami. I właśnie o tej pracy i dobrych praktykach pisania motywów opowie nam Ola.Jak można zrobić stronę z portfolio na WordPressie nie będąc programistą?Marcin Pietrzak jest programistą WordPressa, ale w piątek pokaże coś dla nie-programistów właśnie. Zademonstruje na żywo, jak można wyklinać stronę z portfolio używając odpowiednich pluginów.W jak sposób użycie klasy WP_List_Table ułatwia życie każdemu programiście WordPressaMaciej Dmowski jest studentem informatyki i programistą php. W piątek pokaże przykład strony, wyświetlającej duże ilości WordPressowych danych, której realizację uprościło poznanie klasy WP_list_table.

Kilka fotek z innych WordUpów

Dla tych wszystkich, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji brać udział w żadnym z WordUpów kilka fotek z poprzednich WordUpów we Wrocławiu

O innych WordUpach

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do udziału w WordUpie w Warszawie, poczytaj więcej:

  1. O pierwszym WordUpie w Krakowie

  2. O mojej prezentacji na temat błędów blogerów na pierwszym WordUpie we Wrocławiu

  3. Relacja z pierwszego WordUpa w Łodzi

  4. I w ogóle o pierwszym z pierwszych, czyli pierwszy w historii polskich WordUpów: WordUp Gdańsk

Istnieje również online-owy kalendarz wszystkich polskich WordUpów .

Co jeszcze powstrzymuje Cię od wzięcia udziału w WordUpie?


Agnieszka Bury
0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page