top of page

Co zrobić gdy slider jQuery przestał działać?

Właśnie zauważyłem, że na jednej z moich stron przestał działać slider z obrazkami. Wyświetlał się tak jak do tej pory, ale przestało działać automatyczne przełączanie pomiędzy kolejnymi slajdami co określoną ilość sekund. Slider wykonany z użyciem standardowego pluginu do jQuery, jakim jest jQuery Tabs (dostarczany wraz z instalacją wordpressa, dlatego najczęściej z niego korzystam przy tego typu zadaniach).

Szybkie spojrzenie w konsolę błędów javascript w Firebugu…


Uncaught exception: no such method rotate for tabs widget instance

Plik jquery-ui-tabs-rotate.js kopiujemy z powyższego adresu i umieszczamy w katalogu /js wewnątrz naszej skórki. Należy go delikatnie jednak zmodyfikować. Na początku pliku dodajemy linijkę:

jQuery(document).ready(function($) {

na końcu zaś domknięcie tej powyższej linijki:

});

Teraz przechodzimy do pliku functions.php naszej skórki i dopisujemy tam w sekcji kolejkującej skrypty javascript następujący kod:

wp_enqueue_script( 'jquery-ui-tabs-rotate',  get_bloginfo('template_directory') . '/js/jquery-ui-tabs-rotate.js', array('jquery-ui-tabs'));

I to wszystko. Slajdy znów powinny zacząć zmieniać się automatycznie, a konsola FireBuga będzie czysta.

Oczywiście powyżej opisany sposób nie rozwiązuje wszystkich problemów ze slajdami, ale rozwiązuje ten, który ja spotkałem, więc dzielę się tym spostrzeżeniem :) Jeśli u Ciebie występuje inny, a jedynie podobny problem, postaraj się rozwiązać go samemu, postępując podobnie jak ja: zacznij od Firebuga, skopiuj komunikat błędu do Google i na pewno w kilka chwil zorientujesz się co jest nie tak.

#firebug #jquery #rotate #tabs

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page