top of page

Google Analytics Dashboard for WP – statystyki strony w kokpicie WordPressa

Google Analytics Dashboard for WP

Darmowa usługa Google Analytics jest standardem jeśli chodzi o analizę ruchu w serwisach internetowych. Jej instalacja na stronie działającej w oparciu o WordPressa jest bardzo prosta, jednak do pełni szczęścia brakuje jednej rzeczy: szybkiego dostępu do statystyk z poziomu panelu administracyjnego. Brak ten można jednak łatwo uzupełnić dzięki bezpłatnej wtyczce o przydługiej nazwie Google Analytics Dashboard for WP.Google Analytics Dashboard for WP - kod

Google Analytics Dashboard for WP - zezwolenia

Google Analytics Dashboard for WP - kod
Google Analytics Dashboard for WP

Po autoryzacji wtyczki nasz nowy widget w końcu zaczyna działać. U góry znajduje się lista wszystkich powiązanych z naszym kontem w GA witryn – możemy podejrzeć statystyki każdej z nich. Bezpośrednio nad wykresem znajdują się przyciski pozwalające na zmianę okresu, za jaki pokazywane są dane, a pod nim skrócone informacje na temat ruchu w witrynie. Wygląda to prosto i przejrzyście.

Jeśli jednak takie podsumowanie to dla nas za mało, w ustawieniach wtyczki możemy włączyć wyświetlanie dodatkowych informacji.

Google Analytics Dashboard for WP - ustawienia

W ustawieniach wtyczki (Ustawienia → GA Dashboard) możemy wybrać rolę, od której możliwe będzie przeglądanie statystyk, stronę, która zostanie ustawiona jako jedyna dostępna, wyłączyć możliwośc zmiany witryny, dla której wyświetlane są statystyki, a także zmienić wygląd widgetu wybierając jeden z dwóch dostępnych schematów kolorystycznych. Ciekawą opcją jest możliwość automatycznego wyświetlania pod każdym wpisem i stroną statystyk ich oglądalności wraz z najpopularniejszymi wyszukiwanymi frazami (show page visits and top searches in frontend).

Sekcja Backend Settings zawiera wszystkie moduły, jakie mogą być wyświetlane w widgecie. Możemy włączyć mapę pokazującą lokalizacje odwiedzających (show geo map for visits), wykresy podsumowujące rodzaje ruchu (show traffic overview) oraz listy najpopularniejszych stron (show top pages), odsyłających do nas witryn (show top referrers) i wyszukiwanych fraz (show top searches).

Ostatnią dostępną opcją jest możliwość zmiany długości życia cache (Cache Time). Wtyczka pobiera dane z Google Analytics co określony przez te opcję czas. Ma to na celu uniknięcie przekroczenia nałożonych przez Google limitów ilości odwołań do API usługi.

#GoogleAnalytics #kokpit #paneladministracyjny #statystyki

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page