top of page

Gutenberg – co trzeba wiedzieć o nowym edytorze treści


Gutenberg

Tu niestety muszę rozczarować czytelników WPzen – z braku czasu nie jestem w stanie przygotować wpisu na temat Gutenberga. Chciałbym jednak polecić kilka miejsc, które warto odwiedzić w poszukiwaniu informacji na jego temat.

Przede wszystkim warto zajrzeć na oficjalną stronę projektu (w języku angielskim), gdzie możemy poznać jego ogólne założenia.

Nowy edytor możemy samodzielnie przetestować już teraz – wystarczy zainstalować wtyczkę Gutenberg. Dla sceptyków powstała również wtyczka Classic Editor, dzięki której łatwo i szybko przywrócimy standardowy edytor treści (jej instalacja ma oczywiście sens dopiero po premierze WordPressa 5.0 z nowym edytorem).

Jeśli chcecie naprawdę dogłębnie poznać Gutenberga, to Agnieszka Bury przygotowała cykl wpisów poświęcony nowemu edytorowi treści. Z jej tekstów i filmów możecie dowiedzieć się bardzo dużo na temat działania Gutenberga, w tym jak przygotować naszą stronę do współpracy z nowym edytorem i co się stanie z naszymi wpisami po jego wprowadzeniu. Z nutką zazdrości muszę przyznać, że Agnieszka odwaliła kawał naprawdę dobrej roboty i z czystym sumieniem mogę polecić jej materiały.

Drugim miejscem, gdzie warto zajrzeć w poszukiwaniu informacji na temat Gutenberga, jest blog Kasi Aleszczyk, która również publikuje serię wpisów poświęconych nowemu edytorowi.

Jeśli znacie jakieś inne miejsca, w których można dowiedzieć się czegoś więcej o Gutenbergu, dajcie znać w komentarzach.

#edytor #Gutenberg

0 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page