top of page

W oczekiwaniu na 3.6 – sesja użytkownika oraz blokowanie wpisów

W następnej wersji możemy spodziewać się wielu zmian. Jedną z nich jest aktywne powiadomienie użytkownika o zakończonej sesji. Aktualnie jest tak, że jak użytkownikowi skończy sesja, to dowiaduje się o tym po podjętej akcji, co często powoduje frustracje.


Wygaśnięcie sesji użytkownika.

Nadal trwają dyskusje jak to aktywne okno ma się zachować, czy pozwolić na zakończenie operacji, czy wygaszać ekran pod spodem. Pewnie ostateczny kształt poznamy dopiero prze wersjach RC.

Jak to wygląda dziś możesz łatwo sprawdzić. Jak? Usuwając cookie sesyjne i klikając dalej po panelu administratora. Tak samo można przetestować wersje z repozytorium.

Kolejną nowinką jest coś, przy czym mogę wykrzyknąć NARESZCIE!. Chodzi mianowicie o o taki komunikat:


Zablokowany do edycji wpis.

W redakcji, jak nad artykułem pracuje więcej niż jeden autor, a przed publikacją, wpis musi przejść przez korektę, błędów z wersjami, czy zapisywaniem zdarza się sporo. Choć oczywiście owo sporo oznacza zapewne rzadziej niż raz na kilkaset dokumentów, ale w skali kilku serwisów i łącznie ponad setki wpisów tygodniowo, problematyczna sytuacja zdarza się mniej więcej raz na dwa tygodnie. To dość często.

Mam nadzieję, że nowa kontrola otwarcia wpisu będzie działać. chciałem napisać, działać lepiej, ale aktualna nie działa, więc byłoby to mijanie się z prawdą.

Z drobiazgów, o których dowiadujemy się przy okazji: prawdopodobnie wersje wpisu będą też zapisywane lokalnie i dostępne w nowym systemie kontroli wersji wpisu o którym pisałem wcześniej. Musze przyznać, że to będzie coś! I może wróci panel administratora pracujący również off-line?

Źródło: Autosave and Post Locking – 3/6

#login #sesja #wersja

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page