top of page

WordCamp Gdańsk – widzimy się tam?

WordCampy pojawiają się na całym całym świecie, co można bez kłopotu sprawdzić na WordCamp Central. Tym razem impreza zawita w Gdańsku… ale co to właściwie jest i dlaczego warto wziąć udział?

Tak, czy inaczej, co to jest WordCamp?

WordCampy są konferencjami dotyczącymi WordPressa i organizują je zazwyczaj osoby powiązane zawodowo lub hobbystycznie z WordPressem. Do tej pory w Polsce odbyły się dwie takie konferencje: pierwsza w Łodzi w 2010 roku, druga w Poznaniu w 2011.

Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Użytkownicy WordPressa, osoby z firm, które opierają swój biznes na WordPressie, jak również projektanci, czy twórcy stron internetowych. Wartością w całym tym spotkaniu chodzi o podzielenie się wiedzą i doświadczeniem, poznanie nowych technik i innych sposobów rozwiązywania różnych zagadnień.

Ok, więc dlaczego mam przyjść?

Jeżeli do tej pory nie przekonałem cię do tego, żeby w prosty sposób zdobyć ekspercką wiedzę, dobrze się przy tym bawiąc, to może warto przyjść żeby zobaczyć jak to po prostu wygląda? Planowane after party jest też dodatkową atrakcją i doskonałym momentem, żeby zadać własne pytania tym wszystkim ludziom którzy będą tam, po to żeby podzielić się wiedzą. Po tym wszystkim, tak sobie myślę, że na pewno chcesz przyjść!

Prelekcje na WordCamp Gdańsk 2012

Do WordCampu został już dokładnie miesiąc i choć lista prelekcji nie jest jeszcze zamknięta, to i tak już wygląda bardzo smakowicie:

 1. Analityka internetowa, czyli czego możesz się dowiedzieć o swoich użytkownikach dzięki GA – Łukasz Rysiak

 2. Błędy userów, niedoróbki koderów – Arkadiusz Stęplowski

 3. E-commerce na WordPressie – Michał Żuk

 4. Framework GavernWP – Tomasz Dziuda

 5. Klienci freelancera: raport z pola bitwy i studium (ciężkich) przypadków – Paweł Pela

 6. Na czym WordPress stoi. O serwerach słów kilka – Adam Selin

 7. Pozycjonowanie WordPressa – Arkadiusz Podlaski

 8. Sprzątaj po sobie! – Marcin Pietrzak – to moja prezentacja

 9. WooFramework – silnik WooThemes praktycznie – Daniel Dudzic

 10. WP Cron – cykliczne zadania w WordPressie – Maciek Kuchnik

 11. Zarabianie na wtyczkach – to wcale nie takie trudne! – Łukasz Więcek

No i jak!? Idziesz?

Jeśli będziesz w okolicy Gdańska w czwartek i piątek 11-12 października tego roku, upewnij się, że masz, za-nabyty drogą kupna, bilet i odwiedź mnie na WordCampie.

Byłem w Łodzi oraz w Poznaniu i nie wyobrażam sobie, że mógłbym opuścić choć jedno takie spotkanie, ponieważ każde z nich dało mi sporo nowych pomysłów, kilka nieznanych sposobów i mnóstwo inspiracji. Nie mówiąc już o wieczorze pełnym rozważań i owocnych dyskusji.

Będziesz na WordCampie w Gdańsku? Daj mi znać w komentarzu!

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page