top of page

WordPress 3.1

Rekordowa pod względem ilości wydań RC i zdecydowanie jedna z dłużej oczekiwanych wersji przynosi zaskakująco mało zmian… Na szczęście wszystko jest na plus więc są powody do radości. WordPress 3.1 – nadchodzimy!


WordPress 3.1 – ważniejsze nowości

Poniżej opisałem parę większych nowości jakie oferuje WordPress 3.1. Pełna lista zmian dostępna jest na łamach encyklopedii WordPressa – Version 3.1.

formaty wpisów

Mamy od tej pory możliwość określenia jakiego formatu jest dany wpis:

Wybieranie formatu wpisu

Wybieranie formatu wpisu


Jest to dodatkowa informacja, dzięki której motyw graficzny może (get_post_format i has_post_format) wyświetlić wpis w określony dla danego formatu sposób.

Opcję trzeba uprzednio aktywować za pomocą funkcji add_theme_support (przykład).

ułatwione linkowanie w obrębie strony

Podczas dodawania odnośnika w trybie wizualnym mamy możliwość szybkiego podlinkowania do wpisów i stron wcześniej opublikowanych (także z wyszukiwarką).

Linkowanie w obrębie strony

Linkowanie w obrębie strony


pasek administracyjny

Pasek standardowo widoczny jest w użytkowej części strony na samej górze. Widzi go każdy zalogowany użytkownik od zwykłego subskrybenta po administratora i, w zależności od uprawnień jakie są im przydzielone, zawiera odnośniki do najczęście odwiedzanych sekcji panelu administracyjnego oraz wyszukiwarkę zawartości strony.


Pasek administracyjny

Pasek administracyjny


Widoczność paska można ustawić w opcjach własnego profilu. Aby całkowicie go wyłączyć należy w pliku functions.php aktualnie używanego motywu dopisać następującą linijkę:

add_filter('show_admin_bar', '__return_false'); 

sortowanie kolumn w panelu administracyjnym

Strony w panelu administracyjnym zawierające listy wpisów, stron, użytkowników itd. możemy od teraz sortować według istotnych kolumn.

Sortowanie kolumn

Sortowanie kolumn


parę zmian w wersji multiblogowej

WordPress 3.1 – Twoje wrażenia

Jakie jest Twoje zdanie o najnowszej wersji WordPressa?

#aktualizacje #wordpress31

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1.przedstawienie ordynacji wyborczej oraz krótkiego omówienia jej zasad?

Niemcy

Kamienice ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, taki temat przybliża mi już od dawna pewne zainteresowania tą ulicą turystów, mieszkańców jak i moje. Zawsze kiedy idę ulicą Piotrkowską spoglądam w górę i prz

bottom of page