top of page

WP Test – nowy zestaw danych testowych dla WordPressa

WP Test

Gdy testujemy nowy szablon lub wtyczkę dla WordPressa, to zwykle napotykamy na problem braku danych, takich jak wpisy czy strony, na których możemy sprawdzić czy wszystko działa jak trzeba. Oczywiście można takie dane utworzyć ręcznie, ale nie spotkałem jeszcze nikogo, komu chciałoby się to robić. Między innymi dlatego twórcy WordPressa udostępniają zestaw danych testowych, który można zaimportować do naszego serwisu.

Ostatnio pojawiła się jednak alternatywa w postaci WP Test – nowego zestawu danych, obejmującego wszystkie możliwe do utworzenia w WordPressie elementy.


WP Test uwzględnia wszystkie formaty wpisów, rozmiary obrazków i elementy typograficzne, a także strony, galerie i menu. Aby zorientować się jaką ilość pracy włożono w przygotowanie tych danych wystarczy zerknąć na stronę demonstracyjną.

Projekt jest prowadzony w serwisie Github, dzięki czemu każdy może dołożyć do niego swoją cegiełkę.

Jak zaimportować dane testowe?

Aby zaimportować dane testowe należy pobrać plik XML (w tym przypadku nazywa się on wptest.xml), przejść do menu Narzędzia → Import w panelu administracyjnym WordPressa, a następnie wybrać opcję WordPress. Zostaniemy poproszeni o potwierdzenie instalacji i aktywacji importera, po czym przekierowani z powrotem na stronę importu.

Import - wybór pliku

Teraz wystarczy wybrać pobrany wcześniej plik XML i kliknąć przycisk Wyślij plik na serwer i zaimportuj go.


Import - wybór autorów i załączników
0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page