top of page

Zarobił 150 000 złotych na skórkach. W miesiąc.

I zarabia dalej.

Znacie ThemeForest, miejsce gdzie można kupić i sprzedać skórki do WordPressa? Była o nich prezentacja na zeszłorocznym WordCampie w Łodzi, która chyba niestety niewielu przekonała do sprzedawania w tamtym miejscu. Szybko na sali ktoś (pamiętam kto ;) ) wyliczył, że przychód jaki możemy uzyskać z tej pracy to ledwo ułamek tego, co zarabia zwykły webdeveloper.

Orman Clark miał wielkie szczęście, że na naszym WordCampie nie był. Dokładnie rok temu w październiku założył sobie profil w ThemeForest i zaczął sprzedawać swoje skórki. Przez rok w swoim portfolio umieścił ich czternaście. Właściwie nie dużo.

A tymczasem już w marcu właściciel serwisu poinformował, że Orman pobił rekord sprzedaży – w przeciągu jednego miesiąca sprzedał tyle skórek, że zarobił 42 000 dolarów! I to nie koniec. Piszę o tym teraz, bo wrzesień był jego kolejnym rekordowym miesiącem – pokonał sam siebie o 6 tysięcy dolarów.

Dokładnych zarobków Ormana nie znamy, ale ThemeForest informuje, że zarobił już ponad 250 tysięcy dolarów. Całkiem niezła suma jak na jedną osobę, która siedzi, rysuje, a potem tnie skórki.

Do obsługi klientów i ich reklamacji musiał przez ten czas zatrudnić kilka dodatkowych osób, aby móc wciąż pracować nad kolejnymi wzorami. Teraz zatrudnił także pierwszego webdevelopera w pełnym wymiarze czasu by razem z nim szybciej prezentować światu swoje dzieła. Orman „rysuje”, współpracownik tnie to do kodu php.

I ciekawostka: choć to właśnie do Ormana należą teraz dwa kolejne rekordy sprzedaży, wciąż nie jest osobą, która zarobiła najwięcej. Zajmuje „zaledwie” 8. miejsce na liście najlepiej sprzedających twórców.

To jak? Przyznać się – kto właśnie postanowił założyć sobie tam konto i spróbować swoich sił? ;) Zawsze też można uruchomić swój własny sklep ze skórkami i uniknąć prowizji dla pośrednika – choć, nie wiem czy warto na wstępie unikać tak wielkiego rynku jakim jest ThemeForest.

Reklama: jeśli jednak szukacie wtyczki do WordPressa do tworzenia sklepów – zapraszam na TradeMatik.pl.

#design #projektowanie #themeforrest #zarabianie

0 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page